Evcil hayvan taşınmasına dair

65 / 100

evcil
Evcil hayvan taşınmasına dair

Evcil hayvan taşımacılığı ve taşınması evcil hayvan sahipleri için oldukça sıkıntılı ve stresli bir süreçtir.Evcil hayvan taşımacılığını irdelediğimiz bu yazımızda sizlere ve evcil hayvanlarınıza olabildiğince fazla katkı sağlamayı umuyoruz.

Keyifli okumalar dileriz.

 

Evcil hayvan taşınması hakkında

Evcil hayvan sahipleri olarak taşınma esnasında yada yolculuk sırasında evcil hayvanların yaşadığı huzursuzluklar hepimizi etkiler. Evcil hayvanlarımız bizlerin en yakın dostlarıdır ve onlar artık ailenin birer parçasıdır. Evinizden taşınırken veya uzun bir yolculukta bizlerde yeterince stres oluruz ancak hayvanların yaşadığı korku ve stres bizide etkiler. Bu gibi durumlarda bazı evcil hayvan sahipleri hayvanlarını olabildiğince yanlarına almamaya çalışmaktadır. Hatta bazı kişiler maalesef ki evcil hayvanlarını yük olarak görerek onları ya barınağa bırakır yada  başka bir yuva bulur tabiki bunlar iyi ihtimaller. Maalesef nahoş olaylarda olmaktadır.

 

Bir evcil hayvan sahiplenmeye cesaret eden kişilerin onların bakımı ve taşınmasını kabul ettiği varsayılır. Evcil hayvanlarınızı her şeyden önce bir yük olarak görmeden taşımaya dikkat edilmelidir. Zira evcil hayvanlarımız da can taşımaktadır, onlarda nefes alıp verir, acıkır, susar, korkar, tuvalet ihtiyacı doğar vb. kısaca bir canlının canlılık faaliyetlerinin tümünü yolculuk sırasında sürdürür önemli olan şey evcil hayvanınızın korktuklarını kabul edip bunu göz önünde bulundurarak hareket etmektir.

Evcil hayvanlarımızı yanımızdan ayırmamaya dikkat etmeliyiz eğer yapamıyorsak arada bir sesimizi duyup rahatlamalarını sağlamalıyız yolculuğun süresi ve niteliğine göre farklı uygulamalara gidilebilir.

Örneğin araba yolculuğu yaptığınızı ve bu araba yolculuğunun uzun sürdüğünü varsayalım mola verdiğinizde hayvanınızı kesinlikle çıkarıp biraz dışarıyı görerek rahatlamalarını sağlamalısınız. Tuvalet ihtiyaçları gibi ihtiyaçlarını gidermelisiniz.

Tabiki bu saydıklarımız her hayvan için geçerli tavsiyeler değildir. Örneğin balık, at ve kuş gibi hayvanlar için farklı uygulamalara gidilebilir. Hayvanınızın cinsine ve sayısına göre bakım ve taşıma şekli değişmektedir. Ancak tek bir şey değişmemektedir evcil hayvanınızın olabildiğince konforlu bir şekilde, rahat ve onu dış etkenlerden kuryarak taşımalısınız. Eğer herhangi bir hastalık veya özel bakıma ihtiyaç duyan bir evcil hayvana sahipseniz bunun için bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve bir veterinere ulaşmak için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki evcil hayvanlarınız sizden farklı dili konuşan aile üyelerinizdir onları anlamak için biraz da onlar gibi düşünmeniz gerekli onlarda sizler gibi birer canlılar ve yolculuklar herkes gibi onlarıda ürkütür sizin birazcık sabır gösterip anlayışlı olmanız gereklidir. Keyifli yolculuklar dileriz.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!

Kamelya Nakliyat
× Bize Ulaşın