Nakliye işlemi için önemli ipuçları

56 / 100

Nakliye işlemi için önemli ipuçları

Taşınmak beklediğinizden daha tehlikeli olabilir. Ağır kaldırma, keskin paketleme bıçakları ve diğer tehlikeli faktörlerle birleştiğinde, dikkatli olmazsanız ciddi yaralanmalara yol açabilecek yorucu bir iştir. Taşınmanız sırasında kendinizi korumak, eşyalarınızı korumak kadar önemlidir. Bu yüzden temel taşıma güvenliği ipuçlarını iyi anlamadan herhangi bir harekete geçmemelisiniz. Bu yazımızda taşınmanın püf noktalarından olan taşınmaya ve nakliyat hazırlanma sürecinde dikkat edeceklerinize değindik daha fazla bilgiye sitemizden veya iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Nakliyat işlemine hazırlanmak

Fazla Paket yapmaktan kaçının: Nakliye işlemine hazırlanırken fazla paket yapmaktan kaçının olabildiğince az paket kullanarak tüm eşyalarınızı paketlemeye çalışın tabi ki taşıma kapasitesinin üstünde ve kapı pencerelerden rahat geçecek boyutta paket yapmaya dikkat edin.

Keskin eşyaları daha özenli paketleyin: Makas, bıçak ve benzeri keskin eşyalarınızı ekstra paketlemeye özen gösterin zira taşınma veya paketten çıkarma sırasında yaşayabileceğiniz aksaklıklar sonucu ciddi yaralanmalarla karşılaşabilirsiniz.

Kırılabilecek eşyalara özen gösterin: Kırılabilecek veya oldukça hassas ve değerli olan eşyalarınızın başına bir şey gelmemesi için bu tür eşyalarınızı daha farklı ve ayırt edilebilir şekilde paketleyin köpük veya son dönemlerde her yerde yaygın olarak görebileceğiniz hava dolu plastiklerden kullanabilirsiniz. Mutlaka ama mutlaka paketlerin üzerine kırılabilir şeklinde ayırt edici bir yazı ekleyin hem sizin için hem de nakliyat gerçekleştirecek çalışanlar için.

Plana göre hareket edin: Taşınma işlemine başlamadan önce neyi neden ve nasıl yapacağınız aklınızda net olarak belli olsun hatta yazılı bir şekilde elinizde bulunmasının faydası olacaktır.

Ağırlık kontrolüne özen gösterin: Hazırladığınız tüm paketlerin tüm safhalarda olmasa bile belli safhalarda sürekli kaldırılıp indirileceğini ve hem siz hem de nakliyat şirketindeki çalışanlarca hareket ettirileceğini unutmayın bu yüzden paketleme yaparken insani kaldırma sınırlarına göre paketleme yapın.

Özel ilgiye ihtiyaç duyan kişiler ve evcil hayvanlarınızı ortamdan uzaklaştırın: Özel ilgiye ihtiyaç duyan kişiler denildiğinde kastedilen şey yaşlı bireyler, engelli bireyler ve çocuklardır. Mümkün olduğunca bu kişileri bu karmaşık taşınma alanından uzak tutun, bu hem siz ve onların güvenliği hem de sağlıklı ve sorunsuz bir nakliyat gerçekleştirilmesi için oldukça gereklidir. Bu durum evcil hayvanlarınız için de geçerlidir. Tüm nakliyat işlemleri bitene kadar onları başka bir yerde tutmanız gerekmektedir.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!

Kamelya Nakliyat
× Bize Ulaşın