Araç Taşıyıcılığı

Araç taşıyıcılığı

Araç taşıyıcılığı denilince insanların kafalarında bazı soru işaretleri oluşmaktadır ve tam olarak anlatılmak istenen aktarılamamaktadır. Bu yazımızda sizlere araç taşıyıcılığı ile ilgili yararlı olacağını düşündüğümüz bilgiler vereceğiz.

Bu ve benzeri içeriklere ulaşmak isterseniz şu bağlantıdan sitemize bir göz atabilirsiniz.

Keyifli okumalar dileriz.

Araç taşıyıcılığına dair

Araç taşıyıcılığı aslında oldukça ucu açık bir konudur. Taşınan aracın cinsine ve ağırlığına göre oldukça farklı taşıma şekilleri mevcuttur. Taşınan aracın araba gibi motorlu bir taşıt olduğu düşünülürse eğer üretildiği fabrikadan çıkarken bile farklı süreçlere tabi olur. Bir arabanın üretim süreci bantlar yardımı ile yapılır ve en azından fabrika içi taşınma sorunu ortadan kaldırılır. sonrasında şehirler arası yolculuk safhasına geçilir ki araba gibi büyük taşıtların üretimi genelde talebe göre yapılır. Yani önceden siparişe göre bir üretim yapılır. Zira hiçbir üretici firma üretimi oldukça maliyetli bir şeyi üretip satamamayı göze alamaz. Daha büyük araçlar için ise önceden müşteriden alınan sipariş ile üretime başlanır. Hatta ödemenin bir kısmı peşin olarak alınır. Taşıması yapılacak olan aracın bir otomobil olduğunu ve fabrikadan çıktığını varsayalım ve sonrasında işleyen süreci yakından izleyelim.

Araç üretildi ve üretim bandından indirilip tüm testlerini başarıyla geçti. Şimdi sıra müşteriye veya bayiye teslim edilmesinde teslim edilecek yerin uzaklığına, yol güzergahına, gidilecek olan yerin coğrafi konumuna göre ve tabiki aracına fiyatına göre taşıma şekli oldukça değişmektedir. Örneğin çok lüks bir spor araba tek olarak ve özel uçakla sahibine gönderilirken normal denebilecek bir araç tırlarla ve gemilerler sahibine ulaştırılır burada gelir eşitsizliğine direkt şahit olabiliriz. Aracın üretim ve satımı bir yana aracın taşıması da ayrı bir özenle olmaktadır.

Araç taşımacılığı da diğer taşımacılık ve nakliye türlerine benzer işlemler yapmaktadır. Burada da amaç en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde teslimat yapmaktır.

Taşıması yapılan araçlar da diğer tüm taşıması yapılan yükler gibi sigortalanır. Ancak taşıma sırasında sorun olup olmadığını anlamak ayrı bir sorundur bunun için şu bağlantıdan birkaç tüyo edinebilirsiniz.

Bizler bu yazımızı daha çok fabrikadan sıfır olarak çıkan bir aracın yolculuğundan bahsettik ancak araç taşıyıcılığı bundan ibaret değildir.

Araç taşıyıcılığı sadece otomobiller için yapılan bir şey değildir. Bu tanımın içine kamyonlar, tırlar, motorsikletler, gemiler, yatlar ve hatta uçaklarda girmektedir. Daha öncede değindiğimiz gibi aracın cinsine göre taşıma şekli değişmektedir. Genel olarak sıfır araç taşımacılığına değinildi yazı boyunca ancak Araç taşımacılığı sadece bundan da ibaret değildir.

Araç taşımacılığı genel olarak büyük şirketler tarafından yapılmakta olup tüm süreç son teknoloji ile takip edilmektedir size düşen bir kahve alıp aracınızın gelmesini veya gitmesini beklemenizdir herhangi bir sorun durumunda sigortalı araç taşıması yapıldığından zararınızın karşılanacağını hatırlatır ve size keyifli bekleyişler dileriz.

Yorumlara kapalı!

Kamelya Nakliyat
× Bize Ulaşın