Ülkeler arası nakliyat nedir?

66 / 100

Ülkeler arası nakliyat nedir?

Ülkeler arası, bir diğer adıyla uluslararası nakliyat; taşınılacak eşyaların kara, hava ve deniz yollarıyla bir ülkeden bir başka ülkeye taşınmasına denir. Şehir içi ya da şehirler arası nakliyattan daha çok özveri gerektiren uluslararası nakliyat zorlu bir süreçtir. Profesyonel firmalarla devam etmeniz gerekmektedir. Ev veya ofis taşırken yurtiçinde gerçekleştirdiğiniz bir nakliyat işleminde her saniye gözünüz taşıma işleminde olsa bile sorun yaşanması muhtemel. Uluslararası nakliyatta çok değerli eşyalarınız sizden binlerce kilometre uzağa giderken siz yanlarında olamayacaksınız.

Bu konuda sizler için yol gösterici olduğunu düşündüğümüz yazımızı kaleme aldık.

ÜLKELER ARASI NAKLİYATTA HANGİ YOLLAR KULLANILIR?

  1. Kara yolu: Kara yolu ülkeler arası nakliyatta en çok tercih edilen yoldur. Eşyalarınızın miktarına uygun araçlar kullanarak eşyalarınızın taşıma işlemi gerçekleştirilir. Sigortalı araçlarımız ve şirketimizin politikalarından biri olan nakliye sigortası ile eşyalarınız en güvenli şekilde taşınır.
  2. Deniz yolu: Kara yolu ile gidilme imkânı olmayan ülkeler için maliyet açısından daha uygun olan deniz yolu, eşyalarınızın bir konteynere yerleştirilerek yük gemisi ya da kargo gemisi ile taşınması anlamına gelir.
  3. Hava yolu: Maliyet açısından en yüksek olan hava yolu ulaşım süresi bakımından en kısa olanıdır. Eşyalarınızın bir an önce taşınmasını isterseniz bu yol sizin için en uygunudur.
  4. Demiryolu: Tren ilk başta akla gelmeyen en eski yöntemlerden birisidir. Hız olarak duruma göre kara yolundan daha yavaş olsa da güvenli ve pek çokları tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

 

Ülkeler arası nakliyatta ücret hesaplaması yapılırken gerekli olan en önemli bilgiler mesafe, taşınması gereken eşyanın niteliği ve niceliğidir. Bu bilgilerin doğru ve net bir şekilde firmayla paylaşılmasının ardından nakliye süreci sağlıklı bir şekilde başlar. İki tarafında şeffaf olması bu süreci kolaylaştırır ve başarılı bir sonuç verir. Hem nakliye firmanızın hem sizin isteğiniz aynı eşyaların güvenle taşımasıdır.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!

Kamelya Nakliyat
× Bize Ulaşın